Tretie kolo novej sezóny 2020/21 sa prihlási o slovo už dnes. Začiatok týždňa sa niesol v neistote, pretože nad pokračovaním súťaže visel otáznik, či nám bude umožnené pokračovať vzhľadom na opatrenia vlády SR. Našťastie nám nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR dali zelenú a všetky tímy tak môžu naplno bojovať o zisk ďalších bodov do tabuľky.

Sme veľmi radi, že môžeme pokračovať v našich hokejových víkendoch a RAHL2 bude tak naďalej môcť prinášať množstvo zaujímavých zápasov. Tretie kolo nám pomôže rozanalyzovať najlepší brankár minulej sezóny podľa hlasovania manažérov David Wurczell z tímu Lachki stred.

Ktorý z tímov si zapíše prvé body?

V úvodnom zápase tretieho kola vyzvú v sobotu o 16:00 Sparťania  Wild Hogs. Oba tímy sú po dvoch kolách bez bodu a začiatok sezóny je iba naháňačkou za starou formou z minulej sezóny. Obzvlášť Hogs nemôžu byť z doterajším priebehom spokojní, keďže toto ofenzívne ladené mužstvo strelilo v dvoch zápasoch len jeden jediný gól. Spartans majú na druhej strane opačný problém, ktorým je dochádzka na zápas. Ak by si Viťo Orth mohol písať dôvody neprítomnosti svojich hráčov na zápase, tak by z toho boli celkom slušné “Ričiho“ litánie v kresťanskom kancionály. No na druhej strane musíme povedať, že aj napriek absencií hráčov, Sparťania vždy podali bojovný a odhodlaný výkon. Do tohto zápasu pôjdu oba tímy s úmyslom vyhrať a nadýchnuť sa k lepším výkonom. Z redakcie veríme v tomto smere tímu Spartans a tipujeme ich výhru 4:2.

David: „Hneď v prvom zápase kola sa stretnú kvalitné mužstvá. Keďže ani jedno z mužstiev v doterajších zápasoch nebodovalo, očakávam rýchly a útočný hokej s oboch strán. Samozrejme sa to bude odvíjať aj od hráčov, ktorí za jedno či druhé mužstvo nastúpia, lebo každé z mužstiev má silné individuality na svojich súpiskách. Ale osobne si myslím, že Piršelovci budú ťahať za kratší koniec. Spartans vyhrajú 4:1“

Zaknihujú Royals prvé body na úkor finalistu?

V prvom nedeľnom zápase o 9:45 vykorčuľujú na ľad tímy Royals a HK Petržalka. Petržalčania už tradične začali sezónu s menším počtom hráčov, no to na ich výkonoch nemalo nejaký obzvlášť negatívny vplyv, aj keď v poslednom zápase proti Uličníkom zaknihovali prehru 1:3. Herne to nie je zlé, ale ťahať sezóny so 7 až 8 hráčmi nie je udržateľné. Royals je nováčikom súťaže a v doterajšom priebehu ich nečakali žiadne zdvorilostné zápasy, keďže im žreb nadelil oboch majstrov doterajšej histórie RAHL2, teda NTL a HC Senec. Do tretice ich nečaká nič príjemné, pretože Petržalka miluje útočiť. Výkony Royals sa veľmi ťažko hodnotia, pretože v prvom zápase podali veľmi dobrý výkon, keď proti úradujúcemu majstrovi prehrali len 2:4 a zápas to bol v skutku vyrovnaný. V druhom zápase sa však dostavil problém s neprítomnosťou brankára a tím musel začať so 6 korčuliarmi v poli, čo sa proti tak skúsenému tímu ako je HC Senec určite nevypláca a konečný výsledok 12:2 pre HC Senec netreba ani komentovať. Royals však v oboch zápasoch ukázali svoj potenciál, ktorý sa zakladal najmä na slušnej korčuliarskej úrovni hráčov, ktorí sa vedeli s ľahkosťou predrať cez obrany tímov. Práve v tom môže byť plán ako zdolať HK Petržalku, ktorá veľmi na obranu nemyslí. Aj napriek tomu ostáva u nás miernym favoritom HKP, ktorá si podľa nás ustráži víťazstvo 5:3.

David: „V druhom zápase sa predstaví “nováčik” proti finalistovi posledného playoff. Royals poznám už zo svojho účinkovania v Petržalskej lige pár rokov dozadu a vždy boli nepríjemným súperom. Ale súpiska je značne za tie roky obmenená, a aj keď sa im zatiaľ nedarí v doterajšom priebehu, tak stále nevieme čo od nich očakávať. Hrali vyrovnanú partiu s majstrom, a keby nemali problém s brankárom, tak by neutrpeli taký debakel proti Sencu. Určite by ich viac potrápili a možno by aj bodovali. Ale aj napriek tomu si myslím, že v tomto zápase bude Petržalka nad ich sily. Môj tip je 4:2 pre sídliskových chlapcov.“

Superpohár, alebo súboj majstrov!

V nedeľu na obed o 12:15 vypukne doslova sviatok pre RAHL2. Proti sebe nastúpia dva tímy, ktorých mená sa ligocú na putovnom pohári RAHL2! Súboj jediných dvoch majstrov histórie našej ligy je tu. HC Senec aj NTL sú doposiaľ neporazení a to je presne ta najlepšia reklama na tento zápas. Obom tímom priniesli titul ich kolektívnosť, vycibrená taktika a skvelá obrana. To si sľubujeme aj od tohto zápasu. Nemyslíme si, že v tomto zápase padne veľa gólov, práve naopak úspech bude sláviť defenzíva a perfektné výkony brankárov. Je veľmi ťažké tipnúť si výsledok tohto zápasu, a preto si alibisticky z redakcie stavíme na remízu 2:2. Každopádne sa na tento zápas nesmierne tešíme a je nám veľmi ľúto, že si tento zápas nemôžu vychutnať diváci priamo na štadióne. Určite si tento zápas právom vyslúžil označenie šláger kola!

David: „V treťom zápase sa stretnú dve majstrovské mužstva z prvých dvoch sezón. Obe podávajú už štandardne vyrovnane výkony a malo kedy strácajú body. V tomto zápase to bude podľa mňa hlavne súboj brankárov, keďže ani jeden z nich veľa pukov za svoj chrbát nepúšťa. Bude to zápas, v ktorom teda veľa gólov nepadne, ale šťastnejší po zápase podľa mňa budú chalani od Slnečných jazier. Senec zvíťazí 2:1.“

Uličníci Grác a Černý proti svojim!

Bodkou za programom tretieho kola dá zápas medzi Uličníkmi Pressburg a Lachkim stredom. Zaujímavé bude sledovať dvojicu Patrík Grác a Matej Černý, ktorý hájili v posledných sezónach farby Lachkeho stredu, no tentokrát sa predstavia za svoj materský klub Uličníci Pressburg. Viacero hráčov z týchto dvoch tímov je prepletený navzájom v rôznych úrovniach RAHL, takže tímy sa dokonale poznajú. Lachki stred, tak ako minulú sezónu, zažíva perfektný štart do sezóny, teda dve víťazstva a len jeden inkasovaný gól. Uličníkom žreb nebol priaznivý a do prvých kôl im nadelil silných súperov, a to HC Senec a HK Petržalka. Zápas so Sencom Uličníci nezvládli, no zo zápasu s HK Petržalkou si po napínavom priebehu odniesli plný počet bodov. Práve od tohto výkonu sa treba odraziť. Lachki stred neporazil za 2 sezóny HK Petržalku, no Uličníkom sa to podarilo hneď na prvý pokus. To je určite zdvihnutý varovný prst pre Wurczellovcov. Každopádne, ak by pred týmto zápasom nebol duel dvoch majstrov, tak by sme toto stretnutie pasovali do pozície šláger kola! Z redakcie tipujeme s úsmevom vopred dohodnutú remízu 3:3.

Dávid: „Posledný zápas bude veľmi zaujímavý už len preto, že za Uličníkov nastúpia dvaja hráči, ktorí ešte v minulej sezóne obliekali dres Lachkeho stredu. Dúfam, že v tomto zápase budú obaja strieľať slepými, a ak aj náhodou Paťo Grác skóruje, tak dodrží slovo a bude s nami smútiť a nie tešiť sa (úsmev). Uličníci majú kvalitné mužstvo, o čom sa už presvedčila aj Petržalka. Avšak budú to mat ťažké, keďže brankári Lachkeho stredu zatiaľ v dvoch zápasoch za svoj chrbát pustili iba jeden puk. Nedá sa očakávať, že by som tipoval proti môjmu mužstvu, takže môj tip je že LS zvíťazí 3:1“

Už túto sobotu o 16:00 padá puk úvodného buly prvého zápasu na Zimnom štadióne v Ružinove a my sa tešíme, že môžeme pokračovať a sme veľmi zvedaví, ako sa tímy popasujú o ďalšie body do tabuľky. My len pripomenieme, že všetky zápasy sa naďalej odohrajú bez prítomnosti divákov na štadióne. Vstup na štadión bude umožnený len hráčom, no fanúšikovia si môžu vychutnať zápasy z pohodlia reštaurácií Paly-off nad ľadovou plochou.