Štvrté kolo novej sezóny 2020/21 začne už o pár okamžikov a hráči sa nevedia dočkať úvodného buly ich zápasu. V doterajšom priebehu sme zaznamenali nemilé prekvapenia, ale aj očakávane výkony favoritov. Dočkáme sa veľkého prekvapenia aj v tomto kole, alebo favoriti si splnia svoje úlohy?

Tretie kolo prinieslo veľké gólové nádielky, no to štvrté bude v znamení veľkých derby zápasov. Na analýzu štvrtého kola sme si prizvali strelca zlatého gólu z nedávneho finále Miša TrusinuNTL. Mišo za každým potvrdí svoj neuveriteľný inštinkt na dôležité góly, tak sa poďme spoločne pozrieť na jeho tipy k zápasom.

Dočkajú sa Royals prvých bodov?

Úvodný zápas štvrtého kola odštartuje v sobotu od 16:00 v Ružinove, kedy proti sebe nastúpia tímy Lachki stredRoyals. Royals ako nováčik súťaže čaká ešte na prvé body a Lachki stred na druhej strane má pomerné solídny štart do sezóny ako tomu bolo aj v minulej sezóne. Sériu výhier pretrhli u Wurczellovcov až Uličníci Pressburg na čele s ex-stredakmi Paťom Gracom a Maťom Černým. B-tím Lachkeho stredu čaká zápas v RAHL3 dnes v sobotu ráno a bude otázne, koľko hráčov sa predstaví aj vo večernom zápase. Predsa len hráči Royals sú na tom korčuliarsky celkom dobre a nedostatok energie v nohách hráčov Lachkeho stredu by mohlo zavážiť pri konečnom výsledku. Uvidíme, ako sa Royals v hlavách vyrovnali s poslednými dvoma zápasmi, keď najprv v druhom kole vyfasovali od HC Senec 12:2 a potom ich z ľadu odprevadila aj HK Petržalka po výsledku 11:4. Treba však pripomenúť, že Royals v zápase proti Petržalke prejavili silnú vôľu, keď prehrávali už 1:5 a dostali sa sériou 3 gólov na dostrel Petržalčanov 4:5. V tejto fáze na ľade prevládali a od týchto chvíľ sa treba odpichnúť aj do zápasu proti Lachkemu stredu. V konečnom zúčtovaní favorizujeme Lachki stred a aj v tomto zápase Royals zaplatia nováčikovskú daň a prehrajú, no výsledok bude veľmi tesný. Z redakcie tipujeme výhru Lachkeho stredu 5:3.

Mišo: „Hneď na úvod kola tu máme otvárací šláger. Priznám sa, že vôbec nepoznám chalanov z Royals (ak nepočítam pôsobenie v petržalskej lige) a ich zápasy som zatiaľ nemal možnosť vidieť. Na druhú stranu tu máme Lachki stred, ktorého časť mužstva poznám dôkladne. Keď sa pozriem na tabuľku malo by sa jednať o povinné body pre LS. Hokej sa však začína od 0:0 a verím, že bielo-modrí nepredajú kožu ľahko. Je tu viacero faktorov, ktoré môžu ovplyvniť výsledok, ako dochádzka, motivácia a tiež, či Dávid vypije v piatok dostatočné množstvo ohnivej vody na to, aby zatiahol roletu. LS sa v úvode ročníka držia v pokojných vodách v strede tabuľky, zatiaľ čo Royals ešte nebodovali. Bude to určite zaujímavý zápas. Moja tipérska intuícia mi hovorí, že by si Royals mohli pripísať prvé body. Tipujem remízu 3:3.“

Oplatí HC Senec Petržalke vyradenie zo semifinále?

Človek by si povedal, že nedeľa je Boží deň a mal by začať pokojne. Nám však žreb pridelil zápas jedných z najväčších rivalov v súťaži a reprízu finále z pred roka. V nedeľu z rána od 9:45 vykorčuľujú na ľad hráči HC SenecHK Petržalka. Tieto zápasy sú vždy dramatické a napínavé do posledných minút. Pamätný je však zápas z minulej sezóny, kedy Petržalka vybuchla a Senec ich poslal domov s výpraskom 8:0. No v ostatných zápasoch to bolo o perfektnom hokeji. HC Senec vždy s perfektnou obranou a Petržalka s ofenzívnymi chúťkami, ktoré v mnohých prípadoch nepriniesli úspech. Aj keď posledný zápas zvládla Petržalka lepšie, stále platí to, že HC Senec presne vie ako na ich hru. Určite bude rozhodujúca dochádzka HK Petržalky, pretože HC Senec sa už tradične oprie o kolektívny výkon v početnom zložení, podporený skvelým brankárskym výkonom. Pre HC Senec bude určite citeľnou stratou zranený Miro Koiš, ktorý utrpel zranenie po sekere jedného z hráčov NTL. Tieto zápasy sú vždy bez favorita, no určite oba tímy budú chcieť zvíťaziť. Petržalka aj HC Senec sa javia v novej sezóne v dobrom svetle a v podstate pôjde o súboj prvého s tretím, takže určite hovoríme o šlágri kola. Z redakcie si len diplomaticky vsadíme na remízu 2:2.

Mišo: „Hracie kolo pokračuje nemenej zaujímavým zápasom a tiež šlágrom medzi odvekými rivalmi HKP a HC Senec. Tieto zápasy boli vždy herne vyrovnané a ak ma pamäť neklame tak aj bodovo. O tom, kto sa bude tešiť z víťazstva v tomto zápase môžu rozhodnúť hlavne dve veci, dochádzka HK Petržalky a brankárska forma oboch gólmanov. Všetci vieme, že oba tímy majú šikovných hráčov v poli a bude zaujímavé sledovať, ktorí z nich sa viac presadia. HC Senec zatiaľ okupuje prvú priečku, Petržalka tretiu, aj z tohto pohľadu je jasné, že to bude boj. Mierne favorizujem sídliskových chlapcov a verím, že zápas dotiahnu do víťazného konca. Tipujem výhru HKP 4:2.“

Nadviažu Sparťania na výkon z posledného zápasu?

Po veľkom derby medzi HC Senec a HK Petržalkou tu máme ďalšiu lahôdku, a to súboj medzi SpartansUličníkmi Pressburg. Uličníci Pressburg sú nováčikmi v RAHL2, no na mape amatérskeho hokeja je to známa značka a je jasné, že v tejto sezóne tento nováčik nebude len do počtu. Svoje renomé si vydobili po dvoch výhrach nad HK Petržalkou a Lachkim stredom. Na druhej strane je Spartans, teda tím okolo najproduktívnejšieho hráča z minulej sezóny Viťa Ortha. Práve on bol strojcom veľkého úspechu v poslednom zápase, keď v zápase proti Wild Hogs zahviezdil 4 gólmi. Spartans má podobný syndróm ako HK Petržalka, takže ich výkony závisia od ich dochádzky, a tá bola v poslednom zápase ukážková, a preto prišlo aj jednoznačné víťazstvo nad Wild Hogs 10:3. No Uličníci budú určite iné sústo. Tím okolo Patrika Gráca je oveľa komplexnejší a poctivou dochádzkou hráčov môže vždy pomýšľať na víťazstvo v zápase. V tomto zápase nepadne podľa nášho názoru veľa gólov a rozhodovať budú maličkosti. Tipujeme výhru Uličníkov 3:2.

Mišo: „Ďalší nemenej zaujímavý zápas nás čaká v nedeľu napoludnie. Uličníci sú pre mňa veľkou neznámou a zatiaľ veľmi milým prekvapením súťaže. Bude to boj a dôležité body, keďže obaja sa nachádzajú na piatej či šiestej priečke. Sezóna zatiaľ len začala a čaká nás (verme) ešte poriadna porcia zápasov, no body treba zbierať nielen v Kauflande, ale aj v lige. Ako som už spomínal vyššie, aj tu bude veľmi záležať od toho koľko sparťanov sa ukáže na zimnom štadióne. Keďže je to pre nich dôležitý zápas, verím, že ich to namotivuje a svojim výkonom zlomia uličníkov. Tipujem výhru Spartans 5:3.“

Dočkáme sa prebudenia Wild Hogs?

Aj v poslednom kole nás čaká súboj starých známych, keď proti majstrovi NTL nastúpi Hurvová družina Wild Hogs. Oba tímy zažívajú totálne odlišný úvod sezóny. Zatiaľ čo NTL si po majstrovských oslavách užíva neporaziteľnosť a skvelý úvod do sezóny, tak Wild Hogs je v úplne inom rozpoložení. 3 prehry v rade a skóre 4:19 je takmer nepredstaviteľné u tohto tímu. Práve na  opačné skóre sme u tohto tímu zvyknutí. Veríme, že šláger proti NTL hráčov vyburcuje k lepšiemu výkonu. K tomu však je potrebná dochádzka kľúčových hráčov Lepeš, Benovič, Krajčírik či Pavlus ml. Bez týchto mien to jednoducho v zápase proti NTL pôjde veľmi ťažko. NTL sa stále bude musieť zaobísť bez zraneného Frydrycha, ktorý však určite podporí svoj tím z pozície trénera na lavičke. Hogs má za sebou najhorší štart vo svojej histórií, no to nie je dôvod ich odpisovať. Obzvlášť nie tím, ktorý je považovaný za jeden z najofenzívnejších tímov v našej súťaži. Aj spiaca sopka niekedy musí vybuchnúť a je len otázka času, kedy to bude v prípade Wild Hogs. Z redakcie im veríme, že na tento zápas prídu v solídnom zložení a NTL potrápia. Na druhej strane je NTL v nesmierne dobrej mentálnej pohode, takže poraziť ich bude veľmi náročné. Preto si myslím, že zápas buď skončí remízou, alebo si NTL ukoristi plný bodový zisk. Na tiket by sme však dali výsledok 3:3.

Mišo: „Súboj ako remeň aj na záver hracieho kola. Hogs sa zatiaľ výsledkovo trápia, čo je asi najnemilejšie prekvapenie úvodu sezóny. No je to len začiatok roka, všetci poznáme ich silu, a určite ich netreba podceňovať. Tri prehraté zápasy ešte sezónu nerobia. Je len otázkou času, kedy sa divočáci chytia a ukážu kam patria. Verím, že to ale nebude v zápase proti NTL (smiech). Ako sa tak pozerám na zostavu NTL, určite to nebude mať Hogs ľahké. Naši chalani sú po zisku majstrovského titulu správne namotivovaní a chcú na úvod sezóny pozbierať  čo najviac bodov. Momentálne čierno-červená mašina šľape ako namazaný stroj a verím, že diviaci ich nezastavia. V tomto súboji samozrejme doprajem výhru chalanom z NTL. Tipujem výhru 3:1.“

Už túto sobotu o 16:00 padá puk úvodného buly prvého zápasu na Zimnom štadióne v Ružinove a my sa tešíme, že toto kolo nám nadelilo samé hokejové lahôdky. My len pripomenieme, že všetky zápasy sa naďalej odohrajú bez prítomnosti divákov na štadióne. Vstup na štadión bude umožnený len hráčom, no fanúšikovia si môžu vychutnať zápasy z pohodlia reštaurácií Paly-off nad ľadovou plochou.