Štvrté kolo novej sezóny 2020/21 začne už o pár hodín a manažérov začínajú trápiť klasické problémy, či dôjdu na zápas všetci, kto z hráčov porušil predzápasovú disciplínu, ktorému ráno nezazvoní budík a kto si pomýli Ružinovský štadión s tým Petržalským. Presne to sú tie signály, že je tu opäť sobota a RAHL3!

Tretie kolo prinieslo opäť vytúženú drámu v zápasoch a to štvrté sĺubuje ozajstné hokejové derby zápasy. Na štvrté kolo sme si pozvali k analýze lodivoda Rytierov AHC Bratislava Knights B Romana Šveca, ktorý nám prezradil aj jeho tipy na výsledky zápasov.

Prinesie súboj Dávida s Goliášom prekvapenie?

V úvodnom zápase štvrtého kola vyzvú Barlolámači skúsených harcovníkov z Lachkeho stredu. Po troch zápasoch je Lachki stred jediným tímom bez straty bodu a tím len napĺňa očakávania z pred sezóny. Na druhej strane benjamínok našej súťaže Barlolámači, ktorá svoju hokejovú tvár ešte len hľadajú. Za sebou však majú, minimálne výsledkovo, svoj najlepší zápas, kedy odchádzali z ľadu po prehre 0:5 proti Admirálom. Admiráli prehrali s lachkim stredom len o jeden gól, takže črtá sa tu myšlienka na minimálne podobný výsledok. Navyše A-tím Lachkeho stredu má večer na programe aj zápas v RAHL, takže bude treba šetriť aj silami. Preto sa vraj v kuloároch šepká, žeby si korčule obul aj brankár Dávid Wurczell a prevetral tak obranu Barlolámačov ako “power forward“! Každopádne Lachki stred je v tomto zápase ako líder tabuľky jasným favoritom a pred Barlolámačmi tak stojí azda najťažšia prekážka v tejto sezóne. Treba však skoncentrovať sily a vyhýbať sa lacným gólom, na ktoré zatiaľ Barlolámači doplácajú. Veríme, že v koncovke sa to bude od zápasu k zápasu zlepšovať a po gólových suchotách proti Admirálom tam teraz jedna lastovička spadne. Z redakcie tipujeme výhru Lachkeho stredu 6:2.

Roman: „Verím, že Barlolamači urobili určitý pokrok od zápasu s Družstevníkmi, ale Lachki stred je trochu iný súper, ako mali doposiaľ. Zároveň sú Barlolamači jediný súper, s ktorým sme my ešte nehrali, takže sa mi to ťažko hodnotí, analýzu súpera som ešte nerobil. Ale, ak budú Lachki chlapci pri chuti, tak to bude silná prestrelka. No zároveň verím Barlolamačom, že aj keď sa súper bude snažiť o shutout, tak tréning pomohol, aby sa dostali aspoň k jednému gólu, veď aj my sme im jeden dali. Ale možno nie… Barlolamači vs. Lachki stred 1:8.“

Derby o nadvládu nad Petržalským štadiónom!

Druhý zápas prinesie hokejovú baštu! Admirals vs. BEERS! Oba tímy majú svoje domovské kabíny na Petržalskom štadióne a prakticky sú to vždy pre nich domáce zápasy. Uvidíme, kto prevezme pomyselné víťazné žezlo nad vládou štadióna. Tímy sa dokonale poznajú a oba tímy videli svojho súpera už niekoľko krát v zápasovom tempe. Medzi tímami prebehli aj nejaké prestupy a prípravné zápasy. Tímy si v lige zatiaľ počínajú solídne a toto bude bitka o druhé miesto v tabuľke! Ani jeden z tímov to nenechá na náhodu a my len rozmýšľame, či sa všetci zúčastnení zmestia na dve striedačky, ktoré budú isto praskať vo švíkoch. Oba tímy majú pomerne rovnaké štatistiky, Admiráli sú lepšie na tom defenzívne a BEERS naopak útočne. Tento zápas si vopred pýta remízu, no ako to býva v derby zvykom, tak remíza nebude chutiť nikomu a spokojnosť bude iba s plným bodovým ziskom. Ktorý z manažérom si po zápase pripije na víťazstvo? Vladan, alebo Yogi? To sa ukáže až na ľade, kde neočakávame veľa gólov, ale boj o každý centimeter ľadu a množstvo súbojov pri mantineli. Určite bude rozhodovať aj mentálne nastavenie hráčov v zápase, ktoré sa pri nečakanom vývoji môže ukázať ako rozhodujúce. Z redakcie si tipneme na remízu 2:2.

Roman: „Dvojica Beers a Admirals, ďalej len oni, má podľa mňa veľa podobných atribútov, ako náš zápas Družstevníci vs. Knights, ďalej len my. Manažéri sa majú “radi”. Oni majú na štadióne domáce šatne, kým my mať nemôžeme. Oni sú starí hokejoví veteráni, čo preskákali viacerými ligami, my sme tu ešte mladá krv a zatiaľ sme moc nevyskočili. Oba tímy hrajú vynikajúco proti slabým súperom, my hráme vynikajúco proti ním. Oni hrajú hlava-nehlava, brankár-nebrankár, my hráme často bezhlavo a niekedy aj bez brankára. Oni sa berú veľmi vážne, keď hrajú hokej, my sa vážne snažíme hrať hokej… A dalo by sa pokračovať, ale to zas nabudúce. Uvidíme, čo prinesie toto kolo. Ja si myslím, že aj výsledok oboch zápasov by mohol dopadnúť rovnako a preto tipujem 2:3, ale bude to veľmi vyrovnané. Admirals vs. Beers 3:2, Knights B vs. Družstevník 3:2.“

Podarí sa Rytierom preskočiť v tabuľke TJ Družstevník?

V poslednom zápase kola sa v sobotu večer na Ružinovskom štadióne proti sebe postavia AHC Bratislava Knights B a TJ Družstevník Petržalka. Aj tento zápas púta pozornosť, pretože oba tímy sú smädné po ďalších víťazstvách. TJ Družstevník v poslednom kole v posledných minútach vybojoval cennú remízu proti BEERS, kedy sa po vyrovnávajúcom góle triasla oslavami doslova celá striedačka. Rázusov útok úradoval po druhy krát v zápase a to prinieslo bod to tabuľky. Knights B na druhú stranu musia ihneď zahodiť posledný zápas za hlavu, obzvlášť druhý polčas, ktorý im totálne nevyšiel a stál ich minimálne zisk jedného bodu. Nadviazať je potrebné na výkony z prvých dvoch zápasov a proti Družstevníku by to mohlo mať víťaznú bodku. Po pohľade na tabuľku konštatujeme, že ofenzívne aj obranne je na tom Petržalský tím lepšie, no tí už majú zápas s Barlolámačmi za sebou. Naopak AHC si prešlo ťažkými zápasmi. Tento zápas bude mať podobný priebeh ako ten druhý v tomto kole, no bude viac ofenzívnejší a útočníci sa budú riadiť heslom “Dopredu musíš, dozadu môžeš“. Preto očakávame množstvo šancí a obaja tréneri zošedivejú z nedodržiavania taktiky. Z nášho pohľadu padne aj pomerne dosť gólov. Z redakcie si myslíme, že Družstevník využije entuziazmus a eufóriu z posledných zápasov, a tento pozitívny faktor bude v zápase rozdielový. Tipujeme výhru TJ Družstevníku 5:4.

Už túto sobotu o 9:45 padá puk úvodného buly prvého zápasu na Zimnom štadióne v Petržalke a my sa tešíme na ďalšiu porciu dramatických zápasov a sme veľmi zvedaví, ako výsledky tohto kola zamiešajú poradím v tabuľke. Po úvodných dvoch zápasoch sa následne dianie súťaže presunie o 17:15 na Zimný štadión v Ružinove. My len pripomenieme, že všetky zápasy sa naďalej odohrajú bez prítomnosti divákov na štadióne. Vstup na štadión bude umožnený len hráčom, no fanúšikovia si môžu vychutnať zápasy z pohodlia reštaurácií nad ľadovou plochou.