Za normálnych okolností by sme v tomto období písali o tom, ako sa tímy pripravujú na zahájenie novej sezóny, no tento ročník bol veľmi špecifický. Situácia ohľadom vírusu COVID-19 zasiahla hlboko aj športové súťaže, a tá naša nebola výnimkou. Preto nás teraz čaká netradične pred štartom sezóny ešte reštart tej starej, kedy je potrebné dohrať skrátený formát play-off!

Ešte počas marca sa manažéri zainteresovaných tímov dohodli spolu s vedením súťaže, že sa sezóna dohrá začiatkom septembra. Práve teraz nastal ten čas, kedy spoznáme víťaza druhej sezóny RAHL Partička hokeja. Play-off sa navyše odohrá v zmenenom formáte ako bolo pôvodne plánované, a to z dôvodu časového obmedzenia. Všetky série play-off sa tak odohrajú len na jeden víťazný zápas. Pred odohraním prvého zápasu play-off ubehne od posledného toho posledného odohraného presne 180 dní. Väčšina hráčov bola počas tohto obdobia bez hokeja. Preto bude toto vyvrcholenie sezóny nesmierne špecifické.

8 z 9 tímov teda čaká ešte minimálne jeden zápas play-off. Tímom, ktorý do vyraďovacej časti nepostúpil je tím TJ Družstevník Petržalka, preto sme si na štvrťfinálové zápasy posvietili s manažérom tímu Martinom Rázusom.

Obhajca titulu jasným favoritom proti AHC

Prvú štvrťfinálovú dvojicu tvorí víťaz základnej časti a obhajca titulu HC Senec a ôsmy tím po základnej časti AHC Bratislava Knights. V tomto zápase je jasným favoritom tím od Slnečných jazier. Dominoval počas celej základnej časti a v oboch vzájomných zápasoch počas základnej časti. Bolo by veľmi veľkým prekvapením ak by “Rytieri“ v zápase zvíťazili. Hrá sa síce na jeden víťazný zápas, no HC Senec je takticky veľmi vyspelé mužstvo, a práve v zápasoch play-off to potvrdilo aj v minulej sezóne. Z redakcie tipujeme hladkú výhru favorita po výsledku 6:0.

Martin: „HC Senec a AHC Knights, tento zápas vidím na jednoznačnú záležitosť v prospech HC Senec, predsa len AHC sa už mentálne pripravujú na nižšiu súťaž a obavám sa aj o ich dochádzku, vzhľadom na prebiehajúcu COVID situáciu. Aj keď taktik majster Roman má určite v talóne nejaké to taktické esíčko, čím môže tuto sériu zdramatizovať, ale aj tak si myslím, že s prehľadom HC Senec pošle AHC do príprav na nižšiu súťaž. Môj tip 8:1 pre Senec.“

HC Senec vs. AHC Bratislava Knights
Sobota 5.9.2020, 15:15 hlavná plocha
HC Senec – šatňa č.3, červené dresy
AHC Bratislava Knights – šatňa č.4, biele dresy

Admiráli nemajú čo stratiť!

Druhú štvrťfinálovú dvojicu tvoria tímy Wild HogsAdmirals. Admirálom štýl Wild Hogs veľmi nevyhovuje, pretože v oboch vzájomných zápasoch si lepšie viedol tím okolo manažéra Hurva, keď “ Hogs uspeli po výsledkoch 9:2 a 10:2. Admiráli sa už plne sústreďujú na štart v novej súťaži RAHL3, no možno sa ešte pokúsia zapísať sa aj v RAHL Partičke hokeja. Každopádne Hogs disponuje silnou ofenzívou a pred Admirálmi stojí tak ťažká úloha. Oba tímy sa veľmi dobre poznajú a niektorí hráči Hogs sa objavili aj na súpiske Admirálov v RAHL3, takže tímy sa už nemajú čím prekvapiť. Z redakcie si myslíme, že Hogs si nedá vyfúknuť miestenku do semifinále. Navyše A-tím v RAHL už do bojov play-off nezasiahne, takže Hogs sa môžu plne sústrediť na naše zápasy. Z redakcie tipujeme výhru Wild Hogs 6:1.

Martin: „Podobne ako AHC aj Admirals sa pripravujú na novú ligu bez hokejistov, preto si myslím, že väčšia motivácia bude ich príprava na druhej strane. Admirals stále svoj bojový arzenál rozširuje a človeku až občas naháňa strach pri pohľade na ich súpisku. Lodivod Vladan skladá silné mužstvo, ktoré môže Hogs narobiť problémy, ale aj tak si myslím, že nakoniec Hogs postúpia hladko 5:2. Osobne držím palce admirálom, keďže podstata ich mužstva je podobná ako naša, čo najmenej hráčov s hokejovou minulosťou.“

Wild Hogs vs. Admirals
Nedeľa 6.9.2020, 11:15 hlavná plocha
Wild Hogs – šatňa č. 3, modré dresy
Admirals – šatňa č. 4, biele dresy

Bude Lachki stred čiernym koňom play-off?

Tretiu dvojicu v štvrťfinále play-off tvoria NTLLachki stred. Tento zápas bude určite veľmi zaujímavý, pretože spoločne zápasy týchto dvoch tímov majú vždy extra náboj. Lachki stred začal sezónu fantasticky, no s postupom zápasov sa od TOP5 oddelil. NTL si v tejto sezóne v oboch prípadoch s Lachkim stredom poradilo, a to po výsledkoch 3:2 a 3:0, no vždy to boli skvele a dramatické zápasy. NTL bude chýbať najproduktívnejší hráč Lukáš Burian, takže uvidíme aký vplyv bude mať na NTL absencia druhého najproduktívnejšieho hráča základnej časti. Každopádne papierové predpoklady hovoria v prospech NTL, no v tomto zápase sa môže udiať čokoľvek. Uvidíme, kto sa na play-off zápasy počas pauzy pripravoval zodpovednejšie. Z redakcie si myslíme, že výsledok bude veľmi tesný, no NTL si postup postráži, a to po nájazdoch 4:3.

Martin: „Môže to byť vyrovnaná partička, záleží ako sa Lachki stred na tieto zápasy pripravia. Aj Lachki stred vie, veď remíza s nami sa oslavuje dodnes (úsmev). Myslím, že NTL sa chladnokrvne zahryzne do súpera a nakoniec vyhrajú 3:2. Lachki stred bude ale nepríjemný super.“

NTL vs. Lachki stred
Sobota 5.9.2020, 16:30 hlavná plocha
NTL – šatňa č. 1, čierne dresy
Lachki stred – šatňa č. 2, biele dresy

Posledná štvrťfinálová dvojica bez favorita!

Poslednú dvojicu tvorí štvrtý tím po základnej časti HK Petržalka a piate mužstvo Spartans. Tento zápas tabuľkových susedov bude určite najdramatickejší a bez favorita. Oba zápasy počas sezóny priniesli kvalitný hokej a oba tímy zaznamenali po jednom víťazstve. Najprv Sparťania vyhrali 3:2 a v odvete HK Petržalka 6:3. V poslednej tretine sezóny sa museli Sparťania zaobísť bez svojho kapitána a najproduktívnejšieho hráča základnej časti Viťa Ortha. Ten sa v posledných pár zápasoch vrátil do zostavy, no zranenie nebolo ešte úplne doliečené. Pauza tak Spartans určite prospela a tím nastúpi na zápas aj so svojim kapitánom. Výkon HK Petržalky bude závisieť od dochádzky hráčov, no keď sa oba tímy dostavia v plnej sile, tak nás čaká pekné hokejové divadlo. Tento zápas sa podľa nás rozhodne až v samostatných nájazdoch. Každopádne pre jeden z tímov to bude určite veľké sklamanie, že do semifinále nenastúpi.

Martin: „Podobne ako predošlá dvojica sú 2 vyrovnané mužstva, kde si myslím, že bude zápas najvyrovnanejší, ale nakoniec to disciplínou a psychickou stabilitou zvládne Petržalka. Keďže aj my sme väčšina z Petržalky, tak držím palce Petržalke. Bude to dobrý zápas a 1:2 vyhrá HKP.“

HK Petržalka vs. Spartans
Nedeľa 6.9.2020, 12:30 hlavná plocha
HK Petržalka – šatňa č. 1, biele dresy
Spartans – šatňa č. 2, čierne dresy

Tak po dlhej pauze sa opäť rozbehne kolotoč súťaží RAHL, a to už počas najbližšieho víkendu. Uvidíme, komu sa podarí postúpiť do ďalších bojov. Každopádne všetky zvyšné zápasy play-off sa odohrajú počas ďalšieho víkendu, kedy budú sobotu 12.9.2020 na programe semifinálové zápasy a deň na to v nedeľu finálé!