Štvrťfinálové zápasy máme za sebou a do semifinále sa prebojovali “papieroví“ favoriti, pretože všetky tímy TOP4 sa nám predstavia v zápasoch, ktoré nám rozhodnú o tom, kto sa pobije o celkové prvenstvo. Lachki stred má za sebou nesmierne dramatický štvrťfinálový súboj proti NTL, v ktorom prehrali o jediný gól 3:2, kedy im nepomohla ani hra bez brankára v samom závere stretnutia. Preto sme si na rozbor semifinálových zápasov prizvali oporu zadných radov Maťa Pánika, ktorý sa najprv vyjadril aj k spomínanej prehre v štvrťfinále: „Zápas proti NTL? 🙂 Nebudem klamať, verili sme, že ich konečne porazíme. Videli sme, že došli síce v menšom počte, ale vo vysokej kvalite. Snažili sme sa veľa korčuľovať. Hralo sa vcelku tvrdo, ale čo sa týka hry pri puku vcelku čisto. Niektoré zákroky mimo puku boli zbytočne, až zákerne, čo ku amatérskemu “bezkontaktnému” hokeju nepatri ale budiš. Dlho sme sa trápili než sme dali nejaký gól a chalani s NTL boli v zakončení nekompromisní. Vyšli im tam nejaké úniky, z ktorých sa dokázali natlačiť až pred bránu a zakončiť. Nám sa v zakončení nedarilo. Ak už  Jirkovi nejaký puk aj vypadol, chalani to rýchlo upratali a fakt dobre prehusťovali obranne pásmo. Asi polovica našich striel skončila na holeniach alebo v korčuli brániacich hráčov. Mali sme veľa šancí a myslím, že sme tlačili, no hrá sa na góly.“.

Maťo pozorne sledoval všetky zápasy štvrťfinále, takže vie k semifinále podať aktuálne stanovisko. „Keďže máme vybavené luxusné streamy zápasov (za ktoré ďakujeme), tak som si mal možnosť pozrieť každý playoff zápas (úsmev).“.

Kto z koho? Medzi NTL a Wild Hogs všetko otvorené!

Prvý zápas, ktorý bude na programe je semifinále medzi Wild Hogs  a NTL. Ak sa obzrieme za touto sezónou, tak tímy sa spolu stretli 3-krát a lepšiu bilanciu z týchto zápasov majú Hogs, kedy vedú na zápasy 2:1. Najprv prišla ich výhra 4:2, potom prehra 1:3 a v nadstavbe rozbehnutí Hogs zdolali NTL 8:3. Každopádne sa tu bavíme o dvoch veľmi kvalitných tímoch, ktoré navzájom poznajú svoje silne stránky, no aj tie slabšie. Hogs si vo štvrťfinále poradili s Admirálmi presvedčivo 12:3, kedy sa z reťaze doslova utrhol Peťo “Bengo“ Benovič, keď svojho súpera doslova zostrelil 7 gólmi, čím utvoril historické strelecké maximu jedného hráča v jednom zápase. No NTL ma poriadne prešpekulovanú obranu a podobný kúsok bude veľmi ťažké, až nereálne dosiahnuť. Hogs teda za víťazstvom poženie skúsený prvý útok Bengo-Lepi-Krajčo, no na druhej strane by už v zostave nemal chýbať Lukáš Burian, ktorému bude sekundovať určite Tomáš Frydrych, Miro Cibuľa, či Tomáš Ortcykr. Jedným z faktorov, ktoré môžu rozhodnúť o výsledku je brankárska pozícia, ktorú ma lepšie vyriešenú NTL. Každopádne to vidíme na veľmi dramatický zápas, ktorý z nášho pohľadu v konečnom dôsledku zvládne lepšie NTL a po výsledku 3:2 sa bude tešiť z premiérovej účasti vo finále.

Martin: „Wild Hogs po pauze zatiaľ neboli moc preverení, aj keď Admiráli vstúpili do zápasu úplne ukážkovo, netrvalo dlho a Wild Hogs začal svoj kolotoč. Každopádne smerom dozadu bolo vidieť pár veľkých zaváhaní a po tom čo predviedlo NTL proti nám v poslednom zápase, si myslím, že podobným výkonom dokážu zdolať Wild Hogs. Ja by som to tipol na tesne víťazstvo pre NTL po vyrovnanom zápase s konečným stavom 3:4.“

Wild Hogs vs. NTL
Sobota 12.9.2020, 12:30 hlavná plocha
Wild Hogs – šatňa č.4, modré dresy
NTL – šatňa č.1, biele dresy

Repríza finále už v semifinále!

Jedno, čo vieme pred semifinále s určitosťou garantovať je, že vo finále uvidíme inú dvojicu ako tomu bolo v minulej sezóne. V semifinále nás totiž čaká repríza finále z poslednej sezóne a HK Petržalka sa pokúsi vrátiť HC Senec prehru z finále. V tejto sezóne sa tímy proti sebe stretli v troch zápasoch a HKP nedokázala ani v jednom prípade zvíťaziť. Najprv HC Senec vygumoval HKP po výhre 8:0, potom nasledovala ťažko vydretá remíza 2:2 a v nadstavbe si HC Senec opäť pripísal víťazstvo 2:0. Ofenzívne ladená HK Petržalka tak v dvoch z troch zápasoch nedokázala Sencu streliť ani gól, a to nie je náhoda. HC Senec to jednoducho na “Sídliskárov“ vie a dokazuje to už druhú sezónu. HC Senec jasne ovládol základnú časť, no súťaž mala pauzu 180 dní a forma tímov je úplne niekde inde, ako tomu bolo na začiatku marca. Petržalka sa v štvrťfinále stretla v najočakávanejšom zápase kola proti Spartans, ktorých dokázala poraziť 7:3. Aj keď výsledok vyzerá jednoznačne, tak na ľade to až tak nevyzeralo. Petržalka mala viac z hry, no Spartans za každým hrýzli a Petržalka sa musela mať na pozore. HC Senec mal naopak prijateľnejšieho súpera, keď do semifinále postúpil po výhra 7:1 nad AHC Bratislava. Je teraz ten čas, kedy Petržalka prelomí kliatbu a podarí sa jej nad HC Senec konečne zvíťaziť? Ak sa dostaví na zápas rovnaká zostava hráčov, tak možné to je. Taktiež niektorí hráči HKP budú mať v nohách zápas za ich A-tím v RAHL, takže v súboji proti Sencu môžu chýbať sily na posledný víťazný krok. Naopak HC Senec vie veľmi dobre, ako hrať proti Petržalke a ak uplatnia svoju celoplošnú a tímovú hru, ktorá bude podporená kvalitným výkonom brankára, tak tu môžeme mať ďalšiu nulu na konte Petržalky. V tomto zápase tipujeme preto remízu a v nájazdoch to bude doslova lotéria.

Martin: „Čo sa týka dvojice HC Senec a HK Petržalka, tak pôvodne som favorizoval HC Senec, ale keď som videl zápas HK Petržalka so Spartans, rýchlo som zmenil názor! Uznávam, že Viťo predviedol zasa parádny výkon, ale zvyšok Spartans hral hokej pod rámec svojich možnosti, zatiaľ čo chalani z HK Petržalka sa na ľade videli a keby sme mali v štatistikách počet striel,  tak myslím že tento zápas by ich mal najviac, ale zhrniem to, ak chalani z HK Petržalka budú hrať a korčuľovať trocha viac aj smerom dozadu, myslím že HC Senec bude veľmi nemilo prekvapený. Marek Korduliak sa podľa mňa v brané zapotí a celý zápas bude o tom, či HC Senec ubráni útočný tlak HK Petržalky a či im vyjdú následne brejky. Môj pocit je, že HK Petržalka je pri chuti a vyhrajú zápas 4:2.“

HC Senec vs. HK Petržalka
Sobota 12.9.2020, 13:45 hlavná plocha
HC Senec – šatňa č.3, biele dresy
HK Petržalka – šatňa č.2, modré dresy

Na záver sme sa ešte Maťa Pánika spýtali, ako hodnotí výkony Lachkeho stredu v tejto sezóne. Na túto otázku reagoval slovami: „Myslím, že sme tím, ktorý vie zahrať pekný hokej, ale proti skúsenejším súperom, ktorí majú odohratý o nejaký ten rok viac nemáme stále ten kľud na hokejkách aký by sme potrebovali. Dosť často je vidieť rozdiel medzi partičkou, či prípravným zápasom a ligou. Aktuálne sme ukončili druhu sezónu, kde sme vypadli v playoff, kde nás vyradila NTL, nad ktorou sme ešte nevyhrali. Myslím, že z tých zápasov, ktoré sme proti sebe mali bol tento pre nich najťažší a mohlo to dopadnúť pokojne inak. Aktuálne máme na striedačke pohodu a pár fakt dobrých hráčov k nám došlo v tejto poslednej sezóne, ktorí môžu potiahnuť zvyšok tímu a od ktorých sa môžeme niečo priučiť (úsmev). Verím, že tím pôjde hore a že stále viac a viac chalanov dostane istotu na hokejky a to bude ten zlom, kedy začneme dávať góly aj v tých naozaj dôležitých momentoch.“. K týmto slovám dodal ešte osobitné poďakovanie 2 hráčom, s ktorými sa do ďalšej sezóny musia rozlúčiť, pretože budú pôsobiť v inom tíme: „Ešte by som chcel poďakovať Paťovi Grácovi a Maťovi Černému, že nám pomohli a že sa s nami trápili (úsmev). Budú nám v tíme chýbať, ale aj za to krátke pôsobenie u nás som ja osobne od nich niečo pochytil a už sa tešíme na vzájomne zápasy s nimi (úsmev).“.

Na záver len pripomeniem, že opäť vám prinesieme všetky zápasy prostredníctvom livestreamu, ktorý zverejníme na našom facebooku. Úspešní semifinalisti sa následne stretnú vo finále už v nedeľu od 13:45 na hlavnej ploche. Veríme, že máme pred sebou krásny hokejový víkend!